В січні 2021 року підприємством застосовувались тарифи на послуги централізованого опалення, що були встановлені рішенням виконавчого комітету Здолбунівської міської ради від 28.11.2018р., № 256 «Про коригування розмірів тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення, що надаються комунальним підприємством «Здолбунівкомуненергія», що становили для житлових будинків, обладнаних приладами обліку теплової енергії, 2161.15грн за 1 Гкал та для будинків без приладів обліку – 53.01грн за 1м2 опалювальної площі. Однак, на виконання вимог Постанови Кабінету міністрів України від 21.07.2005р. №630, тариф для будинків, не обладнаних приладами обліку теплової енергії, перераховувався в залежності від температури зовнішнього середовища. Так як, температура зовнішнього середовища в січні місяці 2021 року становила -2.8ОС, що є нижчою ніж розрахункова нормативна температура +0.1ОС, на яку розраховані тарифи з централізованого опалення, то відповідно тариф був перерахований і становив 61.5978грн за 1м2. Розмір тарифу з централізованого опалення в житлових будинках, обладнаних приладами обліку, визначається в залежності від кількості теплової енергії (Гкал), спожитої житловим будинком.

 

Для виробництва теплової енергії своїм споживачам підприємство закуповує природний газ в умовах запровадження в Україні ринку природного газу, вартість якого для підприємств теплопостачання змінюється щомісячно, в гарантованого постачальника природного газу НАК «Нафтогаз України» і в січні 2021р. ціна становила 8.947грн за 1 м3 з врахуванням транспортування магістральними газопроводами. Разом з тим, для обігріву помешкань автономними системами мешканцями використовується природний газ різних постачальників за ціною не вищою за граничну в розмірі 6.99грн за 1 м3, що є на 28% нижчою ніж ціна для теплопостачальних підприємств.

 

Крім того, підприємство в січні 2021р. закуповувало електричну енергію за ціною, встановленою регулятором, в розмірі 3.81грн за 1 кВт.год, що є на 126.8% більше за ціну електричної енергії для населення в розмірі 1.68 грн за 1кВт.год.

 

За таких обставин підприємство має проводити перерахування тарифу для населення, однак в поточному опалювальному періоді цього не відбудеться за винятком бюджетних установ та інших споживачів тому, що з 10 лютого вступив в дію Меморандум про взаєморозуміння щодо проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Відповідно Здолбунівська міська рада не переглядає тарифи для населення в сторону збільшення, а Кабінет Міністрів України спільно з НАК «Нафтогаз України» гарантують безперебійне постачання природного газу за ринковою ціною. В той же час Кабінет Міністрів України гарантує компенсувати різницю між ринковою ціною та ціною, врахованою в тарифах на послуги з теплопостачання для населення.

Адміністрація підприємства