Як повідомив в. о. начальника Віталій Чуй, за одинадцять місяців 2019 року жителі Рівненщини сплатили до зведеного бюджету понад 4 млрд. 197 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. З них 1 млрд.  66 млн. грн. ПДФО перераховано до державного бюджету України, відповідно місцеві громади отримали 3 млрд. 132 млн. гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року спостерігається зростання надходжень ПДФО до бюджетів усіх рівнів на понад 21 відсоток. У цифрах - це  додатково майже 728 млн. грн., зокрема до державного - 183 та 545 млн. грн. - до місцевих бюджетів.

У податковій   службі області наголошують, що сумлінна та вчасна сплата податків – це можливість держави системно, без будь - яких збоїв, проводити державну політику щодо виплати пенсій, стипендій, соціальної допомоги. Адже, податок на доходи фізичних осіб є одним із бюджетоформуючих податків та  стабільним джерелом наповнення державного та місцевих бюджетів.

«Варто зазначити, що такій позитивній динаміці посприяли не лише підвищення стандартів оплати праці та соціально відповідальний бізнес, а й проведення заходів з детінізації економіки. В легалізації заробітної плати мають бути зацікавлені не лише фахівці податкової служби краю чи представники влади, а й усі мешканці територіальних громад. Оскільки розмір фінансового забезпечення соціально-економічних програм на місцевому рівні знаходиться в прямій залежності від розміру надходжень цього податку, адже частка ПДФО у загальних надходженнях місцевих бюджетів складає 68%», – наголошує в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталій Чуй.

Головне управління ДПС у Рівненській області

Нараховуєте заробітну плату за грудень – не забудьте зробити річний перерахунок ПДФО

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що  відповідно до п.п.169.4.2 п.169.4 ст.169 Податкового Кодексу, роботодавець зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику ПДФО у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:

- за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

- під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ;

- під час проведення остаточного розрахунку з платником ПДФО, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Крім того роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого ПДФО за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає  недоплата утриманого ПДФО, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати. При цьому якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником ПДФО, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов’язання платника ПДФО за наслідками звітного податкового року та сплачується самим платником. При цьому, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов’язання платника податку у відповідному місяці.

Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платникам ПДФО, відображаються у податковому розрахунку за формою № 1ДФ  звітному періоді, в якому проведено перерахунок.

Головне управління ДПС у Рівненській області