В нашому місті налічується 6 дев’ятиповерхівок обладнаних ліфтами, з них 13 ліфтів перебуває на балансі КП Міське будинкоуправління. Ліфти передані на повне технічне обслуговування спеціалізованій організації ТзОВ „АРМ- ЕКО”.
Ліфти являються своєрідним вертикальним транспортом, відносяться до об’єктів підвищеної небезпеки, тому до них ставляться особливі вимоги.
В житлових будинках які експлуатуються понад 25 років необхідно проводити експертне обстеження та капітальний ремонт ліфтів.
В місті Здолбунів в цьому напрямку роботи ми відчуваємо суттєву підтримку голови Ольшевського І.О, завдяки цьому ліфти своєчасно ремонтуються. В житловому будинку Коперника 57 перший капітальний ремонт ліфтів було проведено в 2007 році, вартість його була 21.2 тисячі гривень. Наступний капітальний ремонт ліфтів виконано в 2011 році. Згідно з висновками експертно – технічного центру, кошторисною документацією на капітальний ремонт 3 - х ліфтів з міського бюджету було виділено 170,4 тисячі гривень.
В програму капітального ремонту на 2012 рік включено капітальний ремонт ліфтів в будинку Коперника 55 з березня місяця 2012 року ремонт розпочався, орієнтовна вартість ремонту 80,0 тисяч гривень.
На перспективу в 2014 – 2015 роках планується капітальний ремонт ліфтів в житлових будинках Коперника 53, 2 Лютого 1, Шевченка 202.
З листопада 2011 року робота ліфтів налагоджена згідно діючого законодавства, плата за технічне обслуговування ліфтів включена до складу плати за утримання житла та прибудинкових територій, всім мешканцям надана можливість користуватись ліфтами.
Відповідно до угоди з ТзОВ „АРМ – ЕКО „ плата за технічне обслуговування ліфтів нараховується в залежності від терміну експлуатації, місячне нарахування становить 9121,49 грн. На кожну квартиру (крім першого поверху) нараховується орієнтовно 16 – 24 гривні в місяць. Для належного утримання житлового фонду, в тому числі і ліфтів необхідно щоб мешканці своєчасно розраховувались за надані послуги, погасили борги по квартирній платі. Провівши аналіз надходження квартплати, слід відмітити, що за період з листопада 2011 року по лютий 2012 року лише мешканці будинку Коперника 57 сплачують квартплату на рівні 100 % , за що ми їм дуже вдячні. Чекаємо на активність і від мешканців будинків Коперника,55 – 82%, Коперника 53, та 2 Лютого, 1 де лише 73 – 74 % проплачено.
Через низький рівень розрахунків подальша робота ліфтів може бути під загрозою зупинки, буде дуже прикро, якщо ліфти будуть відключені через борги.
КП Міське будинкоуправління сподівається на свідомість та розуміння мешканців, адже житлові будинки, ліфти, інженерне обладнання – Ваша спільна власність і тільки від Вас залежить стан будинків та прибудинкових територій.

В.о. начальника Габрук В.А