Р І Ш Е Н Н Я

Від 08 червня 2011 року 

 

Розглянувши запит депутата Шевченка М.О., керуючись статтею 21 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Здолбунівська міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Підтримати депутатський запит Шевченка М.О.
2.Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської міської ради до Президента України Віктора Януковича та Прем’єр-міністра України Миколи Азарова щодо ситуації з підняттям тарифів на електроенергію для населення. (Додаток ).
3. Направити дане звернення Президенту України Віктору Януковичу та Прем’єр-міністру України Миколі Азарову.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря ради Капітулу В.В.

Міський голова І. Ольшевський

Додаток до рішення
Здолбунівської міської ради
від 08 червня 2011 року №194

Звернення
Здолбунівської міської ради Рівненської області до Президента України Віктора Януковича та Прем’єр –Міністра України Миколи Азарова щодо ситуації з підняттям тарифів на електроенергію для населення

Шановні Вікторе Федоровичу та Миколо Яновичу!

Здолбунівська міська рада занепокоєна рішеннями Нацкомісії з регулювання енергетики (НКРЕ), яка 13 січня та 17 березня 2011 року на своїх засіданнях затвердила нові ціни на електроенергію для населення, що збільшились з 1 лютого 2011 року на 30 % для населення, яке споживає на місяць більше 150 кіловат/годин та 250 кіловат/годин у будинках з електроплитами та електроопаленням, а також на 15% з 1 квітня 2011 року. На третину більше доведеться платити тим, хто споживатиме упродовж місяця електроенергії більше, від встановленої норми -150 кіловат/ години. Представники уряду заспокоюють, що подорожчання не торкнеться 70% населення України.
Водночас, статистичні дані оприлюднені в засобах масової інформації свідчать про те, що середня сім’я в Україні за місяць використовує як мінімум 200 кіловат / годин. Таким чином, українці поставлені перед необхідності жорсткої економії, коли звичні побутові прилади, що є практично в кожному будинку (пральна машина, пилосмок, телевізор), можуть стати предметом розкоші.
Тому, депутати міської ради звертаються до Вас, Вікторе Федоровичу та Миколо Яновичу, з вимогою переглянути норми споживання електроенергії, для населення, які оплачуються за старими тарифами. Адже встановлена норма у 150 кіловат/ годин на місяць – набагато менша, від середньомісячного споживання середньостатистичної української родини. Про це свідчать дані Національного інституту стратегічних досліджень. Чергове подорожчання електроенергії з 1 лютого та з 1 квітня призведе до подальшого зубожіння населення. Тому закликаємо Вас зробити реальні кроки в цій сфері найближчим часом та підняти норми споживання до науково обґрунтованих 250 квт/год. та 350 квт/год. у будинках з електроплитами та електроопаленням і не допустити подальшого зубожіння населення.

Секретар ради В.Капітула