Р І Ш Е Н Н Я

 

10 червня 2015 року 

 

 

Керуючись статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", зважаючи на численні звернення та стурбованість мешканців міста суттєвим підвищенням ціни на газ та інші житлово –комунальні послуги, за ініціативою депутатів фракції Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», Здолбунівська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення депутатів Здолбунівської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо стабілізації ситуації в зв'язку з підвищенням тарифів на енергоносії.

2. Направити дане рішення міської ради адресатам, опублікувати в засобах масової інформації.

 

Міський голова І.Ольшевський

 

 

Схвалено

рішенням Здолбунівської міської ради

від 10 червня 2015 рок №1416

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

до Президента України,

Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України

 

Високоповажне панство!

Український народ довів усьому світові, що за свободу, справжнє народовладдя і гідне життя він спроможний повалити диктаторський режим, здатний перенести всі випробовування та подолати незгоди, які сьогодні стоять перед нашою країною.

Всі розуміють, що змінити життя на краще неможливо без реформування всієї системи управління державою, проте останні події засвідчують, що перетворення реформатори намагаються провести за рахунок пересічних українців, мільйони яких і так перебувають на межі виживання.

«Реформування» енергетичної галузі шляхом підвищення тарифів на газ та електроенергію неоднозначно було сприйняте мешканцями міста Здолбунова Рівненської області та викликало панічні настрої серед населення.

Всі розуміють, що застосування мінімального тарифу для населення за використаний газ в літній період до 7,188 грн, а в зимовий - до 3,6 грн за 1 кубічний метр суттєво позначиться на платоспроможності родин, неминуче приведе їх до зубожіння тому, що зростуть і ціни на споживчому ринку, а це призведе до збільшення вартості всіх товарів і, в першу чергу – товарів повсякденного попиту.

Беручи до уваги той факт, що рівень заробітної плати в нашому районі та місті не високий і в середньому працівники отримують в місяць від 1.2 до 2.5 тис. грн., то більша половина сімейного бюджету буде витрачатись на оплату комунальних послуг

Шановні можновладці!

Навчіть свій народ ВИЖИВАТИ через такі реформи, що скидаються більше на експерименти над громадянами власної держави! Запропонований Урядом механізм субсидіювання не здатен компенсувати витрати населення, та й в силу різних обставин, далеко не всі зможуть скористатися субсидіями.

Ми вважаємо, що прирівнювання цін на житлово-комунальні послуги до рівня європейських має відбуватися одночасно із впровадженням заходів, спрямованих на підняття рівня життя українців. Однак, на сьогодні, енергетичний сектор не виведено з тіні, не подолано корупцію у цій сфері.

Підтвердженням цього є те, що за наполяганнями фракції ВО «Батьківщина» утворено Робочу групу Верховної Ради України, яка дослідила питання обґрунтованості тарифів і цін на комунальні послуги. 22.05.2015 року Робоча група завершила свою діяльність та направила на розгляд Голові Верховної Ради України звіт та відповідні матеріали до нього. Робочою групою зроблено такий узагальнений висновок: «Встановлення цін/тарифів на природний газ та пов'язані з його споживанням комунальні послуги відбулося без належного обґрунтування. Невідкладно мають бути проведені додаткові розрахунки тарифів, а роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 583 від 03.03.2015 року, потребують негайного перегляду».

Таким чином, робоча група отримала незаперечні докази того, що вже сьогодні чинні тарифи на теплопостачання можна скоротити удвічі, якщо дати населенню газ українського видобутку. Та й ціна одного кВт електроенергії в регіоні двох АЕС (Рівненської та Хмельницької) повинна для населення знижуватись, а не зростати!

Шановне панство!

Звертаємося до вас з проханням зважити на всю складність ситуації, що викликана різким підняттям тарифів на газ та електроенергію, і прийняти рішення щодо перегляду даних тарифів в сторону суттєвого зниження їх вартості!

Українська владо! Вимагаємо припинити корупцію у всіх ешалонах влади! Своїми необдуманими «реформами» не нищити власний народ, бо він стражденний і довготерпеливий але до певної межі...

 

Депутати Здолбунівської міської ради Рівненської області