Р І Ш Е Н Н Я

Від 09 жовтня 2013 року

Відповідно до статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозицію депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» в міській раді, Здолбунівська міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської міської ради Рівненської області щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом до Президента України В. Януковича, керівників фракцій Верховної ради України (додається).
2.Направити дане звернення Президенту України В.Януковичу, Прем’єр-міністру України М.Я. Азарову, Голові Верховної Ради України В.М. Рибаку.

Міський голова І.О.Ольшевський


Додаток
до рішення Здолбунівської міської ради
від 09 жовтня 2013 року №940

Звернення
депутатів Здолбунівської міської ради щодо підписання
Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Президентові України В.Ф. Януковичу
Прем’єр-міністрові України М.Я. Азарову
Голові Верховної Ради України В.М. Рибаку
Керівникам фракцій Верховної ради України

2013 рік без перебільшення може стати історичним та вирішальним для євроінтеграційних прагнень українського суспільства. Україна ще ніколи не була настільки близькою від принципових здобутків на своєму шляху до європейської інтеграції.
Ми, депутати Здолбунівської міської ради, глибоко переконані, що місце України серед розвинених країн Європи. Виходячи з цього ми не можемо залишатись байдужими до долі нашої держави у той час, коли до підписання історичного документу, Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, залишається менше двох місяців, а ми і далі є свідками шаленої антиєвропейської активізації всіх антиукраїнських сил як всередині країни, так і ззовні.
28 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт «Східного партнерства», під час якого очікується підписання Угоди про Асоціацію України з Європейським союзом, заснованої на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі.
Ми переконані, що в українському суспільстві зростає потреба на зміни та європейський вибір, а тому підписання Угоди про асоціацію повністю відповідає інтересам українського народу і за своїм змістом не є чимось новим, а лише нагадуванням про ключові зобов’язання, які були давно і публічно взяті на себе українською владою.
Перспектива підписання Угоди щодо Асоціації залежить від того чи зможе українська влада продемонструвати рішучі дії та відчутний прогрес у трьох сферах: реформа виборчого законодавства, розв’язання питання вибіркового судочинства і звільнення Ю.Тимошенко та уникнення цих проблем у майбутньому; виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому Порядку денному асоціації Україна - ЄС.
Здолбунівська міська рада, схвалює прагнення до політичного компромісу та консолідованих дій у стінах Верховної Ради України щодо прийняття законодавчих актів передбачених Порядком денним асоціації.
Виконуючи волю наших виборців, звертаємося до Верховної Ради не зупинятись у прийнятті та вдосконаленні законів, які відкривають шлях до підписання Угоди про асоціацію та якнайшвидше ухвалити відповідні закони, які передбачатимуть: реформування виборчого законодавства та прийняття Виборчого Кодексу; уникнення вибіркового правосуддя; подолання корупції у всіх сферах і в першу чергу в управління державними фінансами.
Звертаємось до Президента України Віктора Януковича негайно вжити заходів, які будуть спрямовані на реалізацію євроінтеграційних починань, зокрема: гарантувати повне виконання всіх рішень Європейського суду з прав людини; вжити рішучих дій для покращення бізнесового та інвестиційного клімату; сприяти розвитку місцевого самоврядування та формуванню його належної фінансової бази; обмежити можливості органів Державного казначейства в ручному управлінні фінансами територіальних громад.
Закликаємо Кабінет Міністрів чітко визначити коло відповідальних осіб за належне інституційне забезпечення та координацію європейської політики України, які будуть наділені повноваженнями та відкриті до співпраці з громадськістю.
Переконані, що у випадку непідписання Угоди у листопаді цього року, історичний шанс буде втрачено. Це буде свідчити про зміну вектору зовнішньої політики української держави, переорієнтацію на нав’язані цінності та стандарти, зраду інтересам власного народу та істинного його прагнення. Все це не відповідатиме справжнім намірам українського суспільства та заведе його у глухий кут, наслідком якого буде зовнішня ізоляцію та регрес. Ми переконані, що цього нам і вам не пробачить український народ та його наступні покоління.
У зв’язку з цим, закликаємо українську владу та опозицію виявити політичну волю та здійснити конкретні дії, які би засвідчили бажання України дотримуватись Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи повагу до принципів демократії, прав людини, фундаментальних свобод та верховенства права. Сподіваємось, що заради здійснення європейського покликання України, підтримуваного більшістю її громадян, українська влада виконає усі кроки Порядку денного асоціації Україна - ЄС.


Секретар ради В.Капітула