Поняття «неблагополучна сім`я» досить широке. Зазвичай до неблагополучних відносяться сім`ї, які повністю або частково втратили свої виховні можливості через ті чи інші причини. У результаті цього в таких сім`ях об’єктивно чи суб’єктивно складаються несприятливі умови для виховання дітей. Ці сім` ї характеризуються певними негативними проявами.
           Виявлення та облік неблагополучних сімей, а також подальша робота з ними є одним з головних завдань діяльності служб у справах дітей. Працівниками служби у справах дітей Здолбунівської міської ради спільно з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області, капітаном поліції, фахівцем соціальної роботи Здолбунівського територіального центру соціального обслуговування та старостою П’ятигірського старостинського округу Здолбунівської міської ради, 16 лютого 2021 року провели виїзд в П’ятигірський старостинський округ.
          Під час перебування в населеному пункті проводилось обстеження умов проживання дітей, які виховуються в сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах. За підсумками відвідування складено відповідні акти обстеження умов проживання, відібрано пояснення. В результаті обстежень було виявлено, що основними проблемами цих сімей є ведення батьками аморального способу життя, неповні сім’ї, погані житлові умови, недостатнє матеріальне становище, невміння батьків знаходити адекватні прийоми і методи виховання, ухиляння батьків від виконання батьківських обов`язків по вихованню та утриманню неповнолітніх дітей.
        З батьками проводилась профілактична робота щодо забезпечення належних умов проживання дітей, надавалась консультативна допомога стосовно неналежного виховання дітей, створення відповідних санітарних умов проживання та здійснення нагляду за поведінкою та відвідуванням занять дітьми, недопущення вчинення насильства та порушення прав дітей. Батьків попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за ухиляння від виконання обов`язків по вихованню дітей.