Для багатьох не секрет, що в усіх напрямках роботи та функціонування державних (недержавних) утанов відбуваються щоденні зміни, нововведення, уточнення. Не обійшло стороною і осіб, які віднесені до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На цьому питанні хотілося б зупинитися детальніше.
З огляду на те, що з 01.01.2015 року було скасовано норми статті 23 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 року № 796, зокрема пільга щодо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу, особам віднесеним до 4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не надається.
Починаючи з 01.01.2015 року допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам, віднесеним до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (в тому числі допомога по догляду за хворим членом сім’ї) виплачується відповідно до страхового стажу, а саме:
- 50 % середньої заробітної плати (доходу) - громадянам, які мають страховий стаж до 3 років;
- 60 % середньої з/п - громадянам, які мають страховий стаж від 3 до 5 років;
- 70 % середньої з/п - громадянам, які мають страховий стаж від 5 до 8 років;
- 100 % середньої з/п- громадянам, які мають страховий стаж понад 8 років.
Що стосується призначення матеріального забезпечення по вагітності та пологах жінкам, які віднесені до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі якщо страховий випадок настав після 01.01.2015 року, слід керуватися наступним: допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі за весь період відпустки тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів та 56 календарних днів після пологів. У разі ускладнених пологів застрахованій особі видається листок непрацездатності на 14 календарних днів.

Спеціаліст 1-ї категорії
Здолбунівської МВД РОВ ФССзТВП Харчук Олена