Як приємно коли нарешті приходить час довгоочікуваної відпустки. Адже кожному з нас так хочеться як слід відпочити, набратися сил і хороших вражень. А якщо за цей час вдасться ще й поправити здоров’я, до того ж без серйозного удару по кишені, то взагалі буде чудово! Звісно, тут найцікавішим варіантом як для працівників, так і для підприємств є можливість відпочинку та отримання санаторно-курортного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – за мінімум коштів можливість отримати максимум задоволення.
Протягом календарного року Фондом закуповуються путівки до санаторно-курортних закладів різних регіонів України. Отже, своє здоров’я можна поліпшити в санаторіях Львівської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Харківської областей, скористатися лікувальними властивостями мінеральних вод міст Трускавець, Моршин, Миргород, відчути вплив унікальних природних факторів Закарпаття, Прикарпаття. У всіх санаторіях є можливість пройти обстеження стану свого здоров’я та попередити розвиток різних хвороб.
Який же шлях до отримання путівки? Загалом, все виглядає так: на підставі поданої підприємством заявки Фонд у порядку черговості передає йому путівки, потім комісія (уповноважений) із соціального страхування розподіляє їх між працівниками, а останні вносять частину вартості до каси підприємства ( ці гроші потім переховують Фонду) і вирушають на відпочинок На перший погляд все досить просто, але хочеться загострити увагу на видачі довідок для одержання путівки.
Отже, щоб скористатись санаторно-курортним лікуванням застрахованій особі потрібно мати для цього певні медичні показання. Законодавством України про охорону здоров’я передбачено, що потреба в санаторно-курортному лікуванні визначається лікарем за станом здоров’я хворого і оформляється певними медичними документами. В нашому випадку це затверджена форма первинної облікової документації № 070/о “Довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування” (далі – форма № 070/о). Дана медична довідка надається всіма закладами охорони здоров’я на підставі рішення лікарсько-консультаційної комісії та заповнюється відповідно до Інструкції. Основною відмінністю цього бланка від того, що застосовувався раніше, є подовження строку дії довідки з 6 до 12 місяців з часу видачі (форма № 070/о діє з 01.07.2012 року).
Як відомо, довідка форми № 070/о є підставою для виділення путівки на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду з тимчасової втрати працездатності, яка може бути надана один раз протягом календарного року.
Хотілося б звернути увагу на основні пункти медичної довідки:
- “Діагноз” зазначаються діагнози – коди захворювань згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я десятого перегляду (код за МКХ-10). Проте, в Україні визначено право пацієнта на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз. Тому за місцем роботи забороняється вимагати інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта;
- “Санаторно-курортне лікування в санаторії “(санаторії-профілакторії) – вказуються дані щодо санаторно-курортного лікування із зазначенням профілю санаторно-курортного закладу (лікування органів дихання, нервової системи та хребта, органів опори та руху, органів травлення, системи кровообігу, урологічних захворювань, порушень обміну речовин та ендокринної системи, захворювань шкіри, органів зору).
Враховуючи вищенаведене комісія (уповноважений) із соціального страхування приймає рішення про виділення путівки застрахованій особі відповідно до профілю санаторно-курортного лікування, вказаному у пункті 7.1 форми № 070/о.
Констатуємо, що профіль лікування зазначається тільки один, а курортів декілька, Отже, при прийнятті рішення щодо виділення путівки визначальним є профіль санаторно-курортного лікування, який рекомендовано застрахованій особі, а не назва курорту.
Профіль санаторно-курортного лікування, зазначений у формі № 070/о, обов’язково повинен відповідати профілю путівки.
Також доречно зауважити, що супутні захворювання вказуються для вирішення питання щодо вибору рекомендованого курорту та врахування в подальшому санаторієм методів та видів лікування з метою запобігання загострення якихось хронічних процесів та ускладнень.
Санаторно-курортна путівка – це саме те, що допоможе покращити та відновити стан здоров’я. Разом з тим працівники Здолбунівської МВД РОВ ФССзТВП закликають неухильно дотримуватись правильності використання путівок, як з боку роботодавців так і застрахованих осіб.

Провідний спеціаліст
Здолбунівської МВД РОВ ФССзТВП Л.М. Прокопчук