Осінь – пора, коли спостерігається значний ріст захворювань на ГРВІ та грип. Щороку в цей період витрати Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) різко зростають, тож важливим є профілактика інфекційних захворювань та, відповідно, зменшення кількості днів перебування застрахованих осіб на листках непрацездатності.
Загально відомо, що захворювання грипом вкрай небезпечне своїми ускладненнями, тому виникнення цієї хвороби краще попередити ніж витрачати час та гроші на її лікування. Не дивлячись на те, що населення знає про методи профілактики грипу та всім відомі правила поведінки під час хвороби, вони фактично ігноруються та мало ким дотримуються.
Переважна більшість “трудоголиків” наражають на небезпеку не тільки своє життя та здоров’я, але і здоров’я оточуючих. МОЗ попереджує, що найбільше інтенсивно віруси грипу розповсюджуються від хворого в перші два-три дні з початку захворювання. На десятий день хвороби людина, як правило, стає повністю безпечною. Можливо, якщо застраховані особи про це зайвий раз згадають, вони не будуть переносити грип на ногах і «дарувати» інфекцію колегам і попутникам у транспорті!?
Не секрет, що іноді працівник більше боїться втратити роботу або отримати нерозуміння з боку керівництва, ніж заразити половину трудового колективу і десятки пасажирів в автобусі або «маршрутці». Тому, прийнявши купу ліків, людина намагається жити звичним для неї життям, розповсюджуючи хворобу у геометричній прогресії і при цьому завдаючи збитки своєму здоров’ю, підприємству, яке оплачує перші п’ять днів непрацездатності, та Фонду, що робить це починаючи з шостого дня. В результаті через декілька днів такого самолікування хворий, як правило, потрапляє на лікарняне ліжко вже з ускладненнями, а за якийсь час за ним дружно слідують всі ті, хто контактував з вірусоносієм і так само несерйозно поставився до процесу лікування.
Експериментально підтверджено, що життєздатність, вірулентність та інфекційні властивості вірусу грипу зберігаються в повітрі приміщень протягом 2-9 годин. На папері, картоні, тканинах - 8-12 годин, на металевих предметах і пластмасі - 24-48 годин. Після контакту з інфікованою поверхнею віруси грипу залишаються життєздатними і вірулентними на шкірі рук протягом 8-15 хвилин, на поверхні скла - до 10 днів.
Грип не був би настільки масовим захворюванням, якби не його здатність легко передаватися від хворої людини до здорової. Тому, шановні друзі, не наражайте на небезпеку своє здоров’я та здоров’я тих, хто вас оточує!


Спеціаліст 1-ї категорії
Здолбунівської МВД РОВ ФССзТВП О.Харчук