Приватизація – платне відчуження майна, що перебуває у державній власності, на користь фізичних або юридичних осіб.
    Мета приватизації: залучення прямих інвестицій та інвесторів, як з Україні, так і з інших країн; залучення додаткових надходжень до бюджету як від продажу, так і, у подальшому, від податкових надходжень від бізнесу; покращення показників роботи підприємств або якості користування майном через пошук ефективного власника; модернізація виробництва або перепрофілювання об’єктів та створення нових робочих місць.
    Всі об’єкти приватизації діляться на об’єкти малої та великої приватизації. До об’єктів малої приватизації належать не тільки державні підприємства та пакети акцій, але і об’єкти незавершеного будівництва та соціально-культурного призначення, окреме рухоме та нерухоме майно, вартість яких не вище 250 млн грн. Такі об’єкти продаються виключно через аукціони ProZorro.Продажі, що побудовані на принципах повної прозорості – весь процес продажу відбувається публічно і відкрито для повного уникнення корупції. Для підприємців це гарна можливість купити щось цікаве для розвитку свого бізнесу та своєї громади.

    Стартова ціна об’єкта малої приватизації визначається на рівні балансової вартості об’єкта малої приватизації. У разі відсутності балансової вартості об’єкта малої приватизації така вартість встановлюється на підставі вартості, визначеної суб’єктом оціночної діяльності.
    Законом передбачається модель з трьох аукціонів, що йдуть один за одним, тільки якщо попередній не відбувся, тобто не було навіть 1 заяви на участь.
    Англійський аукціон на підвищення ціни. Стартова ціна – 100%.
    Англійський аукціон на підвищення ціни. Стартова ціна – 50% (від початкової).
    Голландський аукціон на зниження ціни. Стартова ціна – 50% (від початкової).
    У всіх типах торгів (англійському та голландському аукціонах) переможцем визначається учасник, який зробив найвищу ставку під час торгів.
   Англійський аукціон – це типовий аукціон та підвищення ціни. Англійський аукціон системи ProZorro.Продажі складається з 3 раундів, де в кожного учасника є можливість підвищити свою попередню ставку, на прийняття рішення учаснику відводиться 3 хвилини. Особливістю аукціону є те, що учасник, який поставив найвищу ціну, ходить останнім і бачить всі ставки конкурентів.
    Голландський аукціон – це аукціон, де стартова ціна активу спочатку падає (зазвичай такий тип аукціонів визначається для активів, які важко оцінити), допоки хтось з учасників торгів не виявить бажання придбати актив за такою вартістю. Далі ціна, за якою падіння було зупинено, вважається стартовою, і у всіх учасників є можливість позмагатись за актив протягом 1 раунду.

Об'єкт привтиазації

Стартова ціна, грн.

Вид аукціону

Посилання

Нежитлова будівля, будівля управління статистики загальною площею 469,7 кв.м., за адресою: 35705, Рівненська область, Здолбунівський район, м.Здолбунів, вул.Пушкіна,44.

494 (балансова)

англійський

https://privatization.gov.ua/product/nezhytlova-budivlya-budivlya-upravlinnya-statystyky-rivnenska-oblast-m-zdolbuniv-vul-pushkina-44/

Будівля котельні загальною площею 56,7 кв.м. за адресою: Рівненська область, м.Здолбунів, вул.Кутузова,18

40 030 (50% стартової ціни визначеною оцінювачем)

англійський

https://privatization.gov.ua/product/privatization-budivla-kotel-ni-zagal-nou-ploseu-56-7-kv-m/

 

    7 простих кроків, щоб взяти участь у аукціоні та стати власником об’єкту малої приватизації:
   Ознайомитись зі списком об’єктів на сторінці «Мала приватизація»  сайту privatization.gov.ua , на сайті ProZorro.Продажі або на сайті будь-якого з майданчиків, авторизованих для продажу об’єктів малої приватизації.
    Обрати об’єкт, вивчити інформацію про нього та про умови продажу.
    Зареєструватись на будь-якому з десятків підключених до системи майданчиків – інформація про торги ідентична на всіх майданчиках.
   Подати заяву на участь в аукціоні через особистий кабінет на майданчику:– Завантажити необхідні документи, зазначені в вимогах до учасників.–  Сплатити гарантійний та реєстраційні внески.– Подати цінову пропозицію на торги.
    Взяти участь в аукціоні та перемогти.
    Пройти кваліфікацію:– До завершення торгів організатор не взаємодіє з покупцем і не знає хто бере участь в аукціоні.– Перевірка документів учасника відбувається після проведення аукціону.– Надати додаткові документи організатору (за потреби) для підтвердження статусу переможця.– Підписати протокол аукціону.
    Укласти договір купівлі-продажу, оплатити вартість активу і ви – новий власник об’єкту.

   Всі наявні документи по даних об’єктах розміщуються у віртуальних кімнатах даних: http://vdr.spfu.gov.ua/. Доступ до даних передбачає просту реєстрацію, за допомогою е-пошти.