Патронатна сім’я – це тимчасова форма влаштування дітей, які переживають складні життєві труднощі. В умовах децентралізації влади та реформування системи інтернатних закладів функціонування патронатних сімей набуває особливого значення, оскільки дає можливість безпосередньо кожній громаді задовольняти потреби тимчасового влаштування дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Cьогоднішні реалії демонструють непоодинокі випадки, коли діти з різних причин потребують термінового влаштування. Адже у випадку загрози життю і здоров’ю дитини її терміново вилучають із сім’ї, де таке трапилось. Як правило, це відбувається через ухилення від виконання батьківських обов’язків, вчинення насильства у сім’ї або жорстоке поводження з дітьми; коли дитина покинута чи знайдена, коли батьки померли.

За умови функціонування у районі сімей патронатних вихователів, діти могли б уникнути влаштування до закладів, оскільки залишилися б у сім’ї. Така модель влаштування дитини дає можливість не відривати її від місця походження та дозволяє спілкуватися з біологічними батьками, з якими фахівці працюють на подолання складних життєвих обставин і повернення дітей у родину.

Хто може бути таким вихователем? Кожен, хто має досвід виховання дітей, відповідні житлові умови та може надати тепло, любов дітям, які цього потребують, може утворити патронатну сім’ю. Держава гарантує оплату праці (5 прожиткових мінімумів), допомогу на дитину. Детальну інформацію з даного питання можна отримати в службі у справах дітей Здолбунівської міської ради.