Цьогоріч минає 116 років від дня народження Уласа Самчука – українського письменника, публіциста, журналіста, громадського діяча та поборника незалежності України.
        20 лютого, в день його народження. Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк поклав квіти до підніжжя пам’ятника видатного земляка.

зображення viber 2021 02 21 13 59 48

 

завантаження 1

Улас Самчук — визначний український письменник, який є однією з найпомітніших постатей української прози XX століття. Його називали літописцем свого часу і свого народу. Хоча з юнацьких літ він був відірваний від України, проте став однією з найяскравіших особистостей, людиною, яка зуміла втілити в собі найкращі риси української ментальності — ліризм, поетичність, гуманізм. Творець великої української літератури в еміграції, автор майстерних мемуарів та історичних романів, в яких передано весь трагізм втрати української державності, Другої світової війни та радянської окупації, голоду та вимушеної еміграції сотень тисяч українців 1930-1940-х років. Улас Самчук одним з перших в художній літературі описав трагедію Голодомору, присвятивши повість «Марія» матерям, що загинули голодною смертю в Україні  1932-1933 рр. Улас Самчук найповніше втілив у своїй творчості долю українського народу в ХХ столітті. Його твори висувалися на здобуття Нобелівської премії.