Двадцятого березня 2019 року відбулось пленарне засідання тридцять другої сесії Здолбунівської міської ради під головуванням міського голови І. О. Ольшевського.
    Розпочалось засідання зі звітування керівників комунальних підприємств міста: В. А. Шавронської (КП «Здолбунівкомуненергія»), С. В. Потапчука (КП «Здолбунівське»), В. І. Мельника (КП «Здолбунівводоканал») про роботу підприємств за 2018 рік. Запитань до присутніх керівників не було, оскільки їхні звіти депутати детально розглянули та обговорили під час Дня депутата.
    Заступник міського голови В. В. Кондратюк доповів про хід виконання рішення від 15.03.2017 р. № 317 «Про стан та завдання по подальшому вдосконаленню роботи по охороні навколишнього природного середовища та поводження з твердими побутовими відходами в місті Здолбунів». Зокрема зазначив, що: розпочато роботи з укріплювання дамби по вулиці Старомильській; у встановлені терміни проведено чистку берегових зон міського гідропарку та Старомильського озера; щороку проводиться санітарна обрізка дерев в місті; було висаджено дерев та кущів у 2017 році - 360 шт., у 2018 році - 809 шт.; обладнано стерилізаційний пункт по вул. Старицького, а також виділено земельну ділянку та передбачено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва й обслуговування центру захисту тварин по вулиці Шевченка; для КП «Здолбунівське» придбано трактор з навісним обладнанням. З метою зменшення забруднення побутовими відходами території та дотримання санітарних норм при зберіганні побутових відходів постійно здійснюються роботи з відсипки грунтом території полігону та підготовки його до проведення рекультивації. За сприяння КП «Здолбунівводоканал» завершено роботи з будівництва каналізаційної мережі малоповерхової забудови (мікрорайон «Осада»). Розпочато роботи з будівництва ліній водовідведення на житловий масив по вулицях Мартинівка, Польова, Б. Тена, Івасюка, Щепкіна, провулках Щепкіна та Комунальному.
    Наразі назване вище рішення знято з контролю.


    Серед основних питань, винесених на сесію, були затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2018 рік, внесення змін до міського бюджету і місцевих програм на 2019 рік та надання одноразової матеріальної допомоги на лікування мешканцям міста.
    Депутати розглянули встановлення розміру ставки туристичного збору на території міста та затвердили Положення про туристичний збір у місті Здолбунів. Згідно з ухваленим рішенням, з 1.04.2019 року встановлено ставку туристичного збору за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмірі 0,1 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати - для внутрішнього туризму та 1 відсотка - для в’їзного туризму.
    Міські обранці внесли зміни в перелік майна, яке перебуває на балансі міських комунальних підприємств міста Здолбунів. Затвердили повний перелік назв вулиць та актуальної нумерації будинків у місті. Погодили внесення змін до Інвестиційної програми комунального підприємства «Здолбунівводоканал». Надали дозвіл КП «Здолбунівкомуненергія» на безкоштовну передачу КНП «Здолбунівська ЦРЛ» теплових мереж по вул. С. Бандери.
    Крім того, розглянули та затвердили проекти чотирьох регуляторних актів:
1. Положення про порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів на території міста Здолбунова.
2. «Про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності».
3. «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».
4. «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку».
    Пропозиції щодо змін до вищезгаданих проектів можна подавати в Здолбунівську міську раду до червня 2019 року.


    Депутати прийняли звернення до Голови Верховної Ради України А. Парубія щодо пришвидшення розгляду проектів Законів України № 9518 та № 9519, спрямованих на спрощення розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією та суттєве зменшення податків при придбанні автомобілів.
    Розглянули на сесії і «земельні» питання, їх було понад п’ятдесят. Усього ж депутати розглянули шістдесят сім питань порядку денного. Сесія пройшла злагоджено, конструктивно й плідно.
   У «Різному» депутати висловили своє незадоволення бездіяльністю Служби автомобільних доріг у Рівненській області у проведенні поточного ремонту та обслуговуванні доріг по вулицях Шевченка, 8 Березня, Щепкіна, Мартинівка та щодо неналежного реагування на численні звернення Здолбунівської міської ради. Також і тим, що Служба ігнорує виконання рішення Здолбунівської міської ради від 14.06.2017 року № 400 «Про стан та завдання по ремонту, будівництву та утриманню автомобільних доріг в місті Здолбунові». Тож депутати вирішили повторно звернутись до Служби автомобільних доріг у Рівненській області з приводу необхідності усунення зазначених недоліків.

https://www.youtube.com/watch?v=gdnmVVxzdkY

https://www.youtube.com/watch?v=hLui9Q9cHXE

https://www.youtube.com/watch?v=Uf3vGM9qx6E&t=2s

https://www.youtube.com/watch?v=9mOoOZo0KdU&t=4s