29 вересня 2016 р. відбувся день депутата. Метою депутатського дня було погодження порядку денного чергової сесії, яка відбудеться 05 жовтня 2016 року, обговорення проекту Генерального плану міста та інформування про деякі положення антикорупційного законодавства.

    Насамперед депутати стисло розглянули проекти рішень порядку денного сесії, детальніше зупинившись лише на місцевих програмах, зокрема – програмі капітальних ремонтів житлового фонду. Активне обговорення викликав лише капітальний ремонт даху в будинку 61 по вул. Коперника, оскільки мешканці будинку прийшли з вимогою виділити для них кошти. Працівники міської ради і депутати роз’яснили людям, що згідно раніше прийнятих рішень, гроші виділяються лише на ті об’єкти, де роботи уже розпочались до червня 2016 року, а всі інші будуть включені лише на умовах співфінансування.     Присутні мешканці будинку змушені були погодитись з представленими аргументами, оскільки отримали вичерпну відповідь і запевнення, що їх міська рада не залишить сам-на-сам з проблемою, а обов’язково в перспективі кошти виділить, але на раніше згаданих умовах.

    Були зауваження у депутатів і щодо доцільності затвердження плану детального планування масиву гаражів по вул. 2-го лютого, оскільки дана ділянка має зручне розташування до комунікацій і цілком могла б бути залишена в резерві земель міської ради. Звичайно, кінцеві рішення будуть прийняті на сесії.

    Головний архітектор УДНДІПМ РФ «Діпромісто» Трофімчук Олег Кирилович представив депутатам проект Генерального плану міста. Він повідомив, що готується два варіанта проекту з перспективою розвитку міста, оскільки є велика проблема для проектантів – це дуже обмежена територія міста, розширення якої найближчим часом не видається можливим. Але уже і в запропонованому проекті видно бачення щодо розширення зон для багатоквартирного житлового будівництва, удосконалення існуючої мережі транспортного сполучення по території міста, а також перспектива розширення меж міста. Презентаційний проект залишений в міській раді для детальнішого ознайомлення та обговорення. Олег Кирилович подякував, що така зустріч організована на стадії розробки проекту, оскільки дуже важливо чути думку людей і бачити, що пропозиції проектантів теж почуті і шукаються шляхи для вирішення тих перепон, які заважають втіленню хоч і амбітних, але дуже слушних і багатообіцяючих пропозицій.

    Завідуюча юридичним відділом міської ради Рощенко О.О. нагадала депутатам про вимоги Законів України «Про запобігання корупції» та «Про засади запобігання і протидії корупції», а саме про заповнення і здачу е-декларацій та щодо реального та потенційного конфлікту інтересів, який може зустрічатися під час виконання депутатських обов’язків.

    Завершився депутатський день виїздом на об’єкти міста, де впродовж останніх років проводились роботи з благоустрою та які плануються для включення до місцевих програм на 2017 рік. Огляд розпочали з віддалених від центру міста вулиць Старомильської, Міцкевича, Гончара, продовжили по Заводській, Пирогова, Дружби, Огієнка, С.Петлюри, О.Кобилянської, Бориса Возницького, Д.Галицького – це ті райони, де виконується програма «Околиці міста». Депутати побачили заасфальтовані вулиці, облаштоване вуличне освітлення, капітальні ремонти дахів та фасадів і зрозуміли, які першочергові об’єкти потребують вкладень з міського бюджету. Детальніше міський голова І.О.Ольшевський ознайомив депутатів з перспективою розвитку міського гідропарку, а це реконструкція сценічного майданчика, будівництво асфальтованої доріжки, яка з’єднає гідропарк з місточком на вул. Нова, розширення зони відпочинку на протилежному березі водойми з будівництвом доріжки для прогулянок, розширенням пляжної зони, будівництвом зони-барбекю і пішохідного переходу через водойму в самому вузькому місці з оглядовими майданчиками. Таке бачення розвитку найбільш популярної серед здолбунівчан зони відпочинку сподобалось депутатам і знайшло цілковиту підтримку.
    Загалом депутатський день виявився досить ефективним і цікавим, завдяки високій явці депутатів та їх зацікавленості в процесах, які відбуваються в рідному місті за їх активної участі.