Прийміть найщиріші вітання з нагоди відзначення 519-ої річниці міста Здолбунова.
    Уже стало доброю традицією щороку восени, у День міста, підсумовувати зроблене за рік.
    Завдяки злагодженій співпраці депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, апарату управління, виконуючи накази та пропозиції жителів міста, залучаючи до співпраці підприємства міста, міська рада системно підходить до вирішення найактуальніших проблем та поставлених завдань. А це, в першу чергу, виконання рішень міської ради щодо будівництва та утримання автомобільних доріг, удосконалення автомобільних маршрутів, мереж вуличного освітлення, розбудова міського гідропарку та впорядкування зон відпочинку, належне утримання, ремонт житлового фонду і прибудинкових територій, організація роботи об’єктів торгівлі та розвитку малого підприємництва на території Здолбунова.

    Незважаючи на непростий рік економічних негараздів, складної зовнішньої політичної ситуації, місто живе та працює. Залучивши кошти обласного, міського бюджетів, спонсорську допомогу підприємств, цьогоріч вдалося здійснити значний обсяг робіт.
     Поступово виконуються програми, прийняті на сесії міської ради .
   В дії програма «Місто без околиць» та Програма благоустрою міста, завдяки яким завершено капітальний ремонт дорожнього покриття по вулиці Дружби і частково Ярослава Мудрого, загальною протяжністю 530 метрів; по вулиці Огієнка, протяжністю 235 метрів; по вулиці Д.Галицького протяжністю 410 метрів. Всі роботи виконало ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд».
    Підприємство ПП «МВА» ( керівник - В. А. Мурадян) у 2016 році провело ремонт 36 вулиць та провулків, площею 3000 метрів квадратних.
    Вищеназване підприємство виконало роботи по асфальтуванню дороги в міському гідропарку, загальною протяжністю 214 метрів, роботи по поточному ремонту пішохідних доріжок, орієнтовною площею 500 метрів квадратних та ямковому ремонту прибудинкових територій по вулиці Фестивальній, 2, провулку Цементників, 12, вулиці Шкільній, 33а, 37-39, 27.

    Завдяки наполегливій праці колективів комунальних підприємств налагоджено безперебійну роботу житлово-комунального господарства міста.
   Комунальним підприємством «Міське будинкоуправління» проведено роботи по заміні вхідних дверей в шести під’їздах багатоповерхових будинків, виконано поточний ремонт 19 шиферних та рулонних покрівель, поштукатурено та пофарбовано 16 під’їздів багатоповерхових будинків. Встановлено дитяче обладнання та нові лавки в трьох будинках. Проведено капітальний ремонт чотирьох ліфтів в будинку по вул. Шевченка 202.

    Виконуючи міську програму капітального ремонту житлового фонду проведено ремонт покрівлі по вул.Заводській, 3. Проводяться роботи по ремонту покрівель по проспекту Цементників, 1, 2, 6. Відремонтовано балкони по вул.Шкільній 34, проведено капітальний ремонт системи електропостачання в гуртожитку по проспекту Цементників,4.
    Підтримуючи ОСББ, за кошти міського бюджету проведено великий об’єм робіт по ремонту житлових будинків в районі залізничного вокзалу. Це комплексний ремонт покрівель та опорядження фасадів по вул.Міцкевича, 38 та 40. Завершено ремонт покрівель по вул. Міцкевича 11 та 23.
     2016 рік - це рік реформування управління житловим фондом.
   Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначає нові форми управління багатоквартирними будинками.
    На даний час в місті створено 38 об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, мешканці 20 будинків визначились перейти в управління ТзОВ «Перша Здолбунівська управлінська компанія» та 37 будинків в управління ТзОВ управлінська компанія «Будинкоуправління».

     Стабільно працює комунальне підприємство «Здолбунівводоканал».
    В 2016 році на підприємстві реалізовано наступні заходи:
- відремонтовано та введено в дію резервну лінію електропостачання водопровідної насосної станції від електроживлення залізниці;
- замінено обладнання по інвестиційній програмі на суму 24 тис. грн.;
- розпочато роботи по продовженню каналізування мікрорайону «Осада»;
- розроблено робочі проекти на будівництво водогону від свердловин до водопровідної насосної станції, реконструкцію свердловини №15, будівництво каналізації по вулицях Яворницького, Лермонтова;
- завершується розроблення проектної документації на водопостачання та водовідведення району вулиць Мартинівка, Польова, Б.Тена, Івасюка, провулках Щепкіна та Комунальному.
    Тривають роботи по будівництву мережі каналізації по вулиці 2 Лютого – Стуса – Коперніка. Виконання вищеназваних робіт суттєво покращить якість життя жителів цілого мікрорайону.

   Злагоджено працює комунальне підприємство «Здолбунівкомуненергія». Встановлений сучасний котел на котельні по вул. Шкільній, 40 дасть можливість зменшити до 20 відсотків використання газу. Постійно проводиться заміна аварійних теплотрас.
     Всі котельні міста підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період.

   Комунальне підприємство «Здолбунівське» надає послуги з прибирання міських вулиць, парків, скверів, гідропарку, двох міських кладовищ, обслуговує вуличне освітлення, а також забезпечує прибирання вулиць у зимовий період та проводить поточні ремонти об’єктів благоустрою, а в 2016 році з 1 квітня вищеназване підприємство почало обслуговувати міське сміттєзвалище в урочищі Здовбиця. Завдяки роботі підприємства територія сміттєзвалища приведена до належного санітарного стану, виконано комплекс робіт по недопущенню загоряння сміття та задимлення прилеглих територій.
    Підприємством протягом року проведено великий об´єм по поточному ремонту вуличного освітлення, а саме: по вулиці Пушкіна, протяжністю 690 метрів погонних, проведено заміну ліхтарів та проводів по вулиці І.Богуна, С.Петлюри, Калнишевського, Возницького, Д.Галицького, Словацького, частково Грушевського, частково Я.Мудрого. В цілому по місту проведено заміну більше 200 ртутних ламп на енергозберігаючі.
    З метою покращення ефективності роботи КП «Здолбунівське» в 2016 році міською радою було виділено кошти на придбання автовишки.
    ПП «Сектор» проведено роботи по реконструкції зливової мережі по вулиці Яворницького – Зеленій.

     ТзОВ «Комунальних підприємств» у 2016 році капітально відремонтувало та збудувало нові лінії вуличного освітлення на 13 вулицях міста. Це вулиці Пирогова, Котляревського, частково Фестивальна, Цегельна, С.Наливайка, Садки, частково Шевченка, Віли, 7, Віли, 9, Гранична, Миру, Західна, частково 2 Лютого. Загальна протяжність освітлених вулиць становить 5,3 км.
    Основним напрямком роботи вищеназваного підприємства є надання послуг з вивезення твердих побутових відходів, необхідно відмітити, що безперебійна робота підприємства дала позитивний результат. На контейнерних площадках встановлені нові сучасні євроконтейнери в тому числі для роздільного збирання. Сміття систематично і якісно вивозиться сучасною технікою.

    Міська рада розпочала роботи по впорядкуванню найбільшого кладовища міста по вулиці Коперніка. На даний час виконано 40 відсотків робіт по будівництву декоративної огорожі, встановлено таблички з нумерацією секторів, частково відсипано доріжки.

    Дуже приємно, що наше місто щороку озеленюється. Група благоустрою та учасники громадських робіт висадили 50 клумб та 340 дерев.
    Тривають роботи з розбудови міського гідропарку по вул. Шевченка.
    В гідропарку встановлено чотири нові навіси для відпочинку на пляжі. Реконструйовано зливову каналізацію зі сторонни вулиці Паркової.
    Побудовано 214 метрів погонних асфальтованої дороги.
    Сподіваємось, що розбудова гідропарку покращить якість відпочинку жителів міста та його гостей і залишить в останніх лише яскраві та гарні спогади про Здолбунів.

    Щиро вдячний керівникам, трудовим колективам дошкільних навчальних закладів та батькам дітей за підготовку дошкільних закладів до початку навчального року. У всіх дошкільних навчальних закладах виконано поточні ремонти приміщень. В ДНЗ «Грайлик» закінчено ремонт фасаду. В ДНЗ «Усмішка» встановлено частину нової огорожі та ворота на суму 56,5 тис.грн. Проводиться робота по встановленню приладів обліку та регулювання подачі теплової енергії у дошкільних навчальних закладах.
    Для дітей міста в 2016 році виготовлено і встановлено 13 одиниць ігрового обладнання.

    Завдяки значним зусиллям підприємців у місті продовжують відкриватися нові сучасні торгові об’єкти - це новий магазин канцтоварів «Глобус» по вулиці Ясній та новий сучасний магазин по вулиці Коперника «Сяйво».

    Висловлюю подяку всім мешканцям міста, підприємствам, організаціям, районним та міським осередкам політичних партій, підприємцям за розуміння та підтримку, за самовіддану працю з розбудови та поліпшення благоустрою нашого міста. Адже з кожного прибраного двору, благоустроєної території підприємства, установи чи об’єкта торгівлі вимальовується привабливе обличчя нашого міста, а це - результат підтримки та виконання розпоряджень про місячники й декади благоустрою.

    Щиро вдячний трудовим колективам та їх керівникам за вагомий внесок у виконанні робіт з благоустрою міста Здолбунова.
    Особливо хочу подякувати керівникам та колективам залізничних підприємств за надану допомогу в підготовці міського стадіону до Дня незалежності.
За мужність та відвагу особливу подяку висловлюю учасникам АТО, волонтерам - за безкорисливу та самовіддану працю.
    В 2016 році учасникам АТО та сім´ям загиблих надано матеріальну допомогу та виділено 42 земельні ділянки для будівництва житлових будинків.
    Виготовляється план детального планування на новий масив по вулиці Коперника орієнтовно на 70 земельних ділянок.
    Відзначення Дня міста - це гарна нагода підсумувати зроблене, але за цим знову напружена робота.
   Дякую за збереження усіх об’єктів, які зроблені у місті та за гідну оцінку зробленого, за співпрацю і взаєморозуміння у впорядкуванні нашого рідного Здолбунова. Перспектива міста - це наше спільне бачення його майбутнього. Тільки в нашій єдності, зміні відносин влади і громади - запорука успіху.
    Вітаю усіх жителів Здолбунова з Днем міста!
    Зичу вам щастя, здоров’я і добра, миру та любові, Україні - єдності й Божого благословення, порозуміння й згуртованості.
    Запрошую усіх на відзначення Дня міста в міський гідропарк на 12.00 годину 11 вересня 2016 року.

Міський голова І. О. ОЛЬШЕВСЬКИЙ