Рішенням виконавчого комітету №47 від 24.02.2016 року «Про обслуговування сміттєзвалища в урочищі Здовбиця комунальним підприємством «Здолбунівське» передбачено проведення робіт по впорядкуванню міського сміттєзвалища та передачу його КП «Здолбунівське».
    З 01.04.2016 року дане підприємство приступило до організації робіт по утриманню сміттєзвалища. Відразу було виготовлено паспорт на сміттєзвалище та проведені лабораторні дослідження стану грунтів та підземних вод на визначення рівня забруднення. Лабораторні дослідження показали що ні грунти, ні підземні води не забруднені.

   Одним з основних напрямків роботи комунального підприємства стала ліквідація стихійних загорянь на сміттєзвалищі. Для недопущення повторних фактів загорянь було завезено необхідний запас грунту для пошарового засипання сміття. Потрібно зазначити, що з того часу, коли сміттєзвалище перейшло в обслуговування КП «Здолбунівське», жодного спалаху пожежі зафіксовано не було.


   Було проведено ряд робіт по впорядкуванню території сміттєзвалища: територія обгороджена, дорога до технологічних карт розчищена, встановлені інформаційні стенди та шлагбаум. На даний час тривають роботи по рекультивації першої карти. Також виділено кошти на будівництво контрольно-пропускного пункту. Посилено контроль щодо обліку завезеного сміття.