Сонце, квіти, посмішки, радість перемоги, і сльози…сльози відчаю і скорботи за тими, хто не шкодуючи свого життя боровся до останнього подиху за світле майбутнє своїх нащадків. На грудях червоні маки - символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року. Мак – який символізує кривавий слід від кулі, передає глибину суті війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих — найголовніше, що є у війні.


    9 травня, у День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні здолбунівщина вшановувала своїх ветеранів.
    Зі словами шани та глибокої поваги до ветеранів звернулися голова РДА С. Кондрачук, заступник голови районної ради О. Бухало, міський голова І. Ольшевський.
   Звертаючись до ветеранів та присутніх міський голова наголосив, що ці страшні та трагічні події кожен має не лише пам’ятати, а й передавати з покоління в покоління, щоб внуки-правнуки знали історію свого роду і пишалися дідами-прадідами своїми.
    Згадали й тих, хто вже у «мирний час», під час проведення АТО на Сході нашої країни втратив своїх синів, батьків, чоловіків. Безмежні слова вдячності та квіти – були для них.
    Ніхто з присутніх не лишився байдужим до сліз та болю прежитих років, втрачених життів, поламаних доль та розбитих сердець, за які помолилися під час панахиди.
    Символічно поклали квіти до «вічного вогню» ветерани, представники органів влади, підприємств, організацій та небайдужі жителі міста, які не лишилися осторонь цієї події.
    Тож давайте  згадаємо усіх, хто поклав своє життя й здоров’я на фронтах Другої світової війни. Попри сучасні різні погляди на тогочасні події, згадаймо - вони захищали свою Батьківщину і своїх земляків. Єдине що вони хочуть, аби про них згадували не лише восьмого й дев’ятого травня, а пам’ятали завжди, бо ж ніщо не забуте, ніхто не забутий.