20 січня 2016 року о 10.00 у приміщенні Здолбунівської міської ради відбулося громадське обговорення проекту тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

В даному обговоренні приймали участь: директор КП «Здолбунівводоканал» Мельник В.І., економіст КП «Здолбунівводоканал» Кравчук О.І., члени виконавчого комітету Здолбунівської міської ради Старостенко В.В., Степанчук В. М., депутати міської ради Українець А.Ю., Бабак Л.В., Бабій О.О., Пивоваренко П.М., Павлова Т.Ф.,Білецький Ю.В.,Орлов М.В., голова ОСББ «Наш дім» Чумак В.Ф., працівники апарату Здолбунівської міської ради.


Під час проведення громадського обговорення директор КП «Здолбунівводоканал» Мельник В.І. розповів про причини необхідності підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.
Основною причиною підвищення тарифів є істотне зростання витрат на очистку стічних вод, яку здійснює “Рівнеоблводоканал” на очисних спорудах с.м.т. Квасилів. Згідно Постанови НКРЕКП № 2715 від 05.11.2015 року з 1 січня 2016 року вартість очистки стічних вод зросла з 0,66 грн/м3 до 2,376 грн/м3, тобто на 260%.
Крім того, ціна електроенергії, яка була закладена в діючих тарифах складала 1,32 грн./кВт/год (без ПДВ), а на даний момент вона становить 1,521 грн./кВт/год (без ПДВ), тобто вартість електроенергії зросла на 15%.
Мінімальна заробітна плата зросла на 13% в порівнянні з закладеною в тарифі.
Зросли і вартість матеріалів, реагентів, запасних частин, обладнання та комплектуючих, що необхідні для обслуговування, експлуатації та ремонту мереж, обладнання і устаткування насосних станцій, які є фізично зношеними, а 70 % водопровідних та каналізаційних мереж мають вік понад 30 років.
Також зросла вартість послуг сторонніх підприємств.
Крім того Постановою КМУ № 532 від 01.10.2014 року до складової тарифу були внесені витрати на повірку водолічильників для споживачів багатоквартирних будинків.
Учасники громадського обговорення заслухали інформацію Мельника В.І. та обговорили проблемні питання, які виникли у ході презентації.
Присутні віднеслися з розумінням до підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, і погодились, що даний тариф є обґрунтованим, а причини для його підвищення є об’єктивними.