Нещодавно у Здолбунівській міській раді відбулись засідання постійних депутатських комісій на розгляд яких виносились проекти рішень, які включені до порядку денного чотирнадцятої сесії та ряд інших питань.
Уже вдруге впродовж місяця зібралась на своє засідання комісія з питань використання земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища (голова Мельничук І.Є.), адже основним на черговій сесії буде питання «Про стан та завдання по дальшому удосконаленню роботи по охороні навколишнього природного середовища в місті Здолбунові». Щоб детальніше вивчити питання депутати ознайомились з станом питної води, яка подається мешканцям міста, прибирання сміття з вулиць та контейнерних майданчиків, впровадження енергозберігаючих технологій, підтопленням окремих вулиць та рядом інших проблемних питань, які суттєво впливають на екологічну ситуацію в місті. Депутатські пропозиції були включені до проекту рішення.
Досить плідним виявилось спільне засідання депутатських комісій з питань бюджету, фінансів та податкової політики (голова Броніч А.Й.) та по здійсненню контролю за дотриманням Правил благоустрою, договірних умов, аналізу сплати місцевих податків і зборів, земельного податку суб’єктами підприємницької діяльності міста Здолбунова ( голова Ткачук В.В.) на якому розглядалось питання «Про стан та наповнення міського бюджету в зв’язку зі змінами та доповненнями до Бюджетного кодексу України». В роботі комісій прийняли участь перший заступник начальника Здолбунівської ОДПІ Штейбарт В.Г. та спеціалісти-податківці. Вячеслав Густавович детально проаналізував основні джерела надходжень до міського бюджету, левову частку з яких складають податок з доходів фізичних осіб та податок на землю ( більше 12 млн. грн. за минулий рік).Позитивним є те, що 100% від сплати єдиного податку надійде в 2012 році до міського бюджету, що в порівнянні з 43 % в попередні роки є досить суттєвим. Проінформував депутатів про резерви, які спільними зусиллями варто задіювати, це особливо стосується платежів за оренду землі, перегляд уже існуючих угод в зв’язку зі зміною нормативно-грошової оцінки землі та орендних ставок. Комісії дішли висновку, що цілком доцільно було б працювати спільно, шукаючи шляхи впливу на тих юридичних осіб, які недобросовісно відносяться до сплати обов’язкових платежів або працююють без офіційного оформлення.
Окрім сесійних питань комісія з питань депутатської діяльності, етики, освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, соціального захисту, молодіжної політики та охорони громадського порядку розглянула звернення голови комісії Шевченка М.О. про внесення на розгляд сесії питання, щодо обмеження продажу алкогольних напоїв в закладах торгівлі в нічний час. Оскільки міська рада не наділена чинним законодавством України повноваженнями щодо заборони (обмеження) продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових у нічний час то запропонований проект рішення не буде включений до порядку денного чергової сесії. За роботою депутатів спостерігали, а іноді і виступали в ролі респондентів старшокласники Здолбунівської ЗОШ №4, яких ознайомлювала з роботою органів місцевого самоврядування директор школи і депутат міської ради Панасюк Л.А.
Комісія з питань управління комунальною власністю, будівництва, транспорту, зв’язку, благоустрою, житлового фонду, торгівлі та побутового обслуговування ( голова Максимчук В.В.) звернули увагу на стан дамби, що знаходиться в районі вулиці Старомильської і запропонували розпочати підготовчі роти по її укріпленню та на перспективу активніше залучати підприємства Укрзалізниці до очищення міста від снігу в зимовий період.
Загалом всіма комісіями була підтримана необхідність звернення до Богдашівської сільської ради про виділення земельної ділянки під міський стерилізаційний центр для безпритульних собак. Не знайшло підтримки в жодній комісії звернення Національної юридичної асоціації «Україна правова» щодо укладення угоди з комунальними підприємствами «Здолбунівкомуненергія» та МБУ на представлення власних інтересів по роботі з боржниками з питань погашення дебіторської заборгованості.

Секретар ради В.Капітула