Саме таким є результат третього пленарного засідання сесії Здолбунівської міської ради, що відбулось минулого тижня

Бюджет міста на 2016 рік визначено в розмірі 24,8 мільйона гривень.

Завдяки системному підходу, професійності і досвіду працівників апарату міської ради, які у досить стислі терміни готували вказані вище документи з врахуванням численних пропозицій від депутатів, громадськості, контрольних колективних звернень здолбунівчан, консультацій з представниками комунальних підприємств та експлуатуючих організацій, а також активному обговоренню проектів бюджету і програм на засіданнях постійних депутатських комісій, на пленарному засіданні, як і щорічно, майже не виникало питань щодо даних проектів.

Не знайшла підтримки у депутатів пропозиція депутата Миколи Орлова щодо зменшення вдвічі суми на відшкодування пільгового проїзду учнів у міському автобусі «Здолбунів-Експрес», який невдовзі розпочне курсувати, та спрямування цих коштів на придбання рентгенапарата для ЦРЛ. Дійшли спільної думки, що кошти на рентгенапарат доцільно буде виділити після того, як районною радою буде прийнято відповідне рішення і уточнено розмір дольової участі міста. Загалом було прийнято дев'ять місцевих програм, на реалізацію яких передбачено понад 10,0 мльйонів гривень, що на 4 мільйони більше в порівнянні з минулим роком.

Підтримали депутати і запропоновані зміни до бюджету та місцевих програм на 2015 рік.

План соціально-економічного розвитку міста затвердили лише на 2016 рік, а на 2017-2020 роки вирішили, за пропозицією голови бюджетної комісії Анатолія Броніча, додатково доопрацювати і винести на розгляд чергової сесії. Водночас було схвалено План роботи міської ради на 2016 рік з врахуванням змін, внесених за пропозицією депутата Людмили Бабак.

Цією ж сесією затверджено Положення про помічника-консультанта депутата міської ради, звіт про здійснення державної регуляторної політики в 2015 році, а також встановлено вартість за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах міста в 2016 році в розмірі 15 грн. та порядок плати. Було також погоджено інвестиційну програму КП «Здолбунівводоканал». Депутати своїм рішенням прийняли у комунальну власність територіальної громади квартиру, придбану для родини загиблого в АТО здолбунівчанина Василя Жука, та дали згоду на прийняття у комунальну власність територіальної громади іншої квартири - для родини загиблого Олексія Сапожнікова.

За погодженням постійної комісії з питань використання земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища, яку очолює Антон Українець, було розглянуто та прийнято Порядок розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО та ще ряд питань щодо земельних відносин.

За пропозиціями депутатів також було прийнято ряд звернень до найвищого керівництва держави, а саме: від Тетяни Павлової - щодо звільнення полонених, від фракції ВО «Батьківщина» (голова Людмила Бабак) - щодо розгляду та внесення змін до проектів Податкового кодексу України та Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», фракції партії «Самопоміч» (голова Андрій Кардаш) - про призначення повторних виборів міського голови міста Кривий Ріг. Усі звернення депутати підтримали одноголосно.

Міський голова Ігор Ольшевський наприкінці засідання щиро подякував депутатам за те, що зберегли наступність і послідовність у роботі міської ради, за те, що вдалося знайти порозуміння депутатського корпусу та апарату ради, за конструктивну роботу та активність при розгляді всіх питань порядку денного, за спільне бачення перспективи і шляхів вирішення проблем міста.

Загалом сесія була злагодженою та результативною.

Валентина КАПІТУЛА,

секретар Здолбунівської міської ради.